Przejdź do: treści | menu

Po co mi strona www?

Obecnie dostęp do Internetu jest tak powszechny, że wiele osób zaczyna i kończy swoje poszukiwania produktu czy usługi na tym etapie. Ktoś nawet napisał, że jeśli nie można czegoś znaleźć w Internecie to tak jakby to nie istniało. A jednak ponad połowa polskich firm nie posiada własnej strony internetowej. Przy obecnym poziomie konkurencji każda opcja zwiększenia zasięgu firmy jest na wagę złota. Strona www to oszczędność czasu i pieniędzy. Odpowiednio przygotowana treść da użytkownikom strony gotowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Pozwoli również ograniczyć koszty rozsyłania katalogów produktów. Jednak najważniejsza jest zmiana jaka dokonała się na naszych oczach w ciągu ostatnich kilku lat. Internet stał się wszechobecny i ogólnie dostępny. Ilość czasu spędzanego w Internecie przewyższa już wiele tradycyjnych mediów. I rośnie. Nieobecność w sieci może sprawić, że wielu potencjalnych klientów po prostu nigdy nie dowie się o Twojej usłudze czy produkcie.

Ale samo uruchomienie serwisu www z kilkoma zdaniami opisu nie sprawi, że w magiczny sposób będą spływać setki zapytań od klientów. Być może Twoja firma miała już serwis www, ale zniechęciłeś się tym, że nie spełnił on oczekiwań. Czy jednak dałeś Internautom szansę na znalezienie Twojego serwisu www? Jak każda forma promocji serwis www wymaga poświęcenia czasu na opracowanie jego zawartości bo użytkownik, który nie znajdzie interesującej go treści pójdzie dalej. Ważne jest również wspieranie widoczności serwisu www zarówno w Internecie (pozycjonowanie) jak i innych mediach.

Kolejnym czynnikiem na jaki należy zwrócić szczególną uwagę jest oprawa graficzna. W Internecie nawet najmniejsza firma może pokazać się jako wielka korporacja, i odwrotnie, duża firma przez zaniedbanie oprawy wizualnej będzie postrzegana jako przysłowiowa „firma-krzak”.

© 2005-2019 Artscape. Wszelkie prawa zastrzeżone. Do góry

Strony internetowe, tworzenie i pozycjonowanie stron - Śląsk, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tychy, Katowice