Przejdź do: treści | menu

Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron wwwKiedy masz już swój nowy serwis www chcesz by jak najszybciej zaczął on przynosić zyski. Jednak w sieci istnieją setki milionów stron, z którymi konkurujesz o odwiedzających. Dzięki usłudze pozycjonowania (SEO) masz szansę znaleźć się przed Twoją konkurencją w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie może być rozliczane na kilka sposobów.

Płatność za uzyskany efekt

Rozliczenie w cyklu miesięcznym. Opłaty pobierane są dopiero za zajęcie przez pozycjonowaną stronę miejsca w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania Google:

  • 100% kwoty za pierwszą pozycję
  • 75% kwoty za pozycje z przedziału 2-3
  • 50% kwoty za pozycje z przedziału 4-5
  • 25% kwoty za pozycje z przedziału 6-10

zanim to nastąpi nie pobieramy żadnych opłat. Minimalny czas trwania umowy to 12 miesięcy. Koszty rozpoczynają się od 30 zł netto miesięcznie za zajęcie pierwszego miejsca na jedną frazę i są naliczane w cyklu dziennym (kwota miesięczna jest dzielona przez ilość dni, w których strona zajęła określoną pozycję).
Wybierz tę opcję jeśli ilość fraz jakie chcesz pozycjonować jest niewielka.

Jak to wygląda w praktyce? Przypuśćmy dla uproszczenia, że wycena frazy wynosi 50 zł netto miesięcznie. Jeśli przyjmiemy, że miesiąc ma 30 dni, a strona przez 10 dni zajmuje pozycje z zakresu 4-5 miejsca, 10 dni z zakresu 2-3 miejsca i 10 dni jest na 1 miejscu to koszt miesięczny wynosi w przybliżeniu 37,49 zł netto. Poniżej 10 miejsca nie są naliczane opłaty.

Przy rozliczeniu pozycjonowania "za efekt" minimalne zamówienie to 4 frazy kluczowe.

Płatność zryczałtowana

Rozliczenie w cyklu miesięcznym. Opłaty pobierane niezależnie od osiągniętych pozycji. Koszty rozpoczynają się od 200 zł netto miesięcznie, ale szczegółowa wycena dokonywana jest indywidualnie. W tej opcji nie ma sztywnego limitu fraz do pozycjonowania. Szczegółowe warunki ustalane indywidualnie. Pozycjonowanie na abonament można przerwać w dowolnym momencie po upływie pełnego miesiąca abonamentowego.
Wybierz tę opcję jeśli chcesz pozycjonować serwis na większą ilość fraz.

Koszt pozycjonowania zawsze uzależniony jest od konkretnej frazy.

Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym (ponieważ osiągnięcie zamierzonego wyniku zabiera dość sporo czasu i pracy) i ciągłym (ponieważ o pierwsze miejsca na liście wyników trwa nieustanny wyścig). Nie zaleca się zaprzestania pozycjonowania po osiągnięciu zamierzanych rezultatów gdyż jest kwestią czasu, kiedy konkurencja odbierze wypracowane pozycje.

Twój udział w pozycjonowaniu strony ogranicza się do wyboru fraz, dla których chcesz osiągnąć wysokie wyniki w wyszukiwarce. Pomagamy także w tym kroku, doradzając wybór najlepszych. Co więcej, w trakcie prac masz możliwość ich wymiany na inne jeśli okażą się efektywniejsze. Sami napiszemy również teksty reklamowe wykorzystywane w trakcie pozycjonowania. Wreszcie, dzięki prowadzonej równolegle działalności w zakresie tworzenia stron internetowych jesteśmy w stanie obniżyć koszty pozycjonowania ponieważ strony zapleczowe (małe serwisy www wykorzystywane do wzmocnienia pozycji strony pozycjonowanej) możemy wykonywać we własnym zakresie, bez konieczności podzlecania firmom trzecim.

Czy strona spadnie po zaprzestaniu pozycjonowania?

W dłuższym okresie czasu tak. Po zaprzestaniu pozycjonowania strony nie usuwamy odnośników kierujących do strony klienta (ponieważ praca włożona w ich pozyskanie została zapłacona). Jednak z biegiem czasu znikają strony, na których znajdują się odnośniki pozycjonujące (przede wszystkim ze źródeł obcych, nie będących naszą własną infrastrukturą). Wynikiem tego są spadki pozycji.

Pozycjonujemy m.in. serwisy klientów z takich miast jak: Pszczyna, Czechowice-Dziedzice, Katowice, Chorzów, Bielsko-Biała, Jarocin.

Zapytaj o wycenę

© 2005-2019 Artscape. Wszelkie prawa zastrzeżone. Do góry

Strony internetowe, tworzenie i pozycjonowanie stron - Śląsk, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tychy, Katowice