Przejdź do: treści | menu

Projektowanie stron www

Domena

DomenaNa początek należy zarejestrować domenę (czyli adres strony) pod jaką przyszły serwis będzie widoczny w sieci. W Polsce najpopularniejsze domeny posiadają końcówkę .pl oraz .com.pl. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wybrać domenę z końcówką .com, .org, .info czy .eu, lub dowolną inną. Należy jednak sprawdzić czy upatrzona nazwa nie została już przez kogoś zarejestrowana (tym już zajmiemy się my). Jeśli tak się stało to można wybrać inną nazwę lub końcówkę adresu. Abonament na wykorzystywanie domeny należy odnowić każdego roku. W cenie wykonania serwisu oferujemy domenę z polską końcówką "pl" (na okres jednego roku).

Hosting

HostingNastępnie konieczne jest wykupienie miejsca na serwerze, gdzie umieszczona zostanie strona. Usługę tę nazywamy hostingiem. W cenę wykonania serwisu wliczony jest hosting na okres jednego roku (następnie należy usługę przedłużyć na kolejny rok) u wybranego przez nas usługodawcy w wybranym przez nas pakiecie (zawsze wystarczającym do obsługi danej strony).

Przygotowanie

PrzygotowanieKolejnym etapem jest zbudowanie struktury serwisu czyli listy stron, jakie będzie on zawierał oraz przemyślenie jakie mechanizmy będą potrzebne. Najłatwiejsze będzie sprawdzenie serwisów firm konkurencyjnych i na ich podstawie ustalenie czego potrzebujemy. Służymy pomocą także w tym etapie, jednak ze względu na specyfikę różnych branż nie może się on obyć bez rozmowy (lub wymiany e-maili) z klientem (osobiste spotkanie nie jest konieczne, świetnie radzimy sobie z pracą zdalną).
Przygotowanie to także zgromadzenie materiałów potrzebnych do zbudowania serwisu, takich jak logotyp, zdjęcia i materiały tekstowe. Odpowiednio wczesne przygotowanie tekstu w znaczący sposób wpływa na szybkość uruchomienia serwisu.

Projekt graficzny

Projekt graficznyNastępnie można przystąpić do projektowania. W tym etapie dużym ułatwieniem dla projektanta jest zaznajomienie się z gustem klienta. Dlatego warto zebrać listę stron, które podobają się klientowi i mogą służyć jako pomoc przy tworzeniu projektu. Oczywiście nie chodzi tu o kopiowanie tylko o wprowadzenie grafika w schemat estetyczny jaki odpowiada klientowi.
Bywa, że konieczne jest wykonanie drugiego projektu, a poprawki są czymś normalnym. Jednak nie wykonujemy kilku projektów do wyboru (chyba, że za większą opłatą) a poprawki należy nanosić w tym etapie, przed przystąpieniem do prac programistycznych.

Projekt graficzny to tylko płaski obraz tego jak będzie wyglądał serwis www, aby dodać do niego interaktywność konieczna jest jego zamiana na szablon html strony.

Skład html+css

SkładPojęcie to pochodzi wprawdzie od składu materiałów papierowych, jednak tu ma nieco inne znaczenie. W tym etapie zamieniamy projekt graficzny na stronę www w języku HTML zrozumiałym dla przeglądarki. Ponieważ wprowadzanie zmian do projektu na tym etapie może prowadzić do opóźnień, staramy się aby do składu trafiał zawsze zaakceptowany ostatecznie przez klienta projekt.

Programowanie

ProgramowanieZ gotowych szablonów stron wykonanych w języku HTML programista buduje gotowy, działający serwis www. Wykorzystując język programowania PHP wykonuje on mechanizmy pozwalające na interakcję użytkownika z mechanizmami serwisu www. Ten krok dotyczy raczej serwisów zbudowanych w oparciu o System Zarządzania Treścią, w przypadku prostych serwisów statycznych nie jest konieczny, jednak dla własnej wygody wszystkie serwisy www wdrażamy w oparciu o system zarządzania treścią.

Testowanie i poprawki

Ostatnim etapem jest sprawdzenie działania serwisu w różnych przeglądarkach, a jeśli to konieczne również wprowadzenie niezbędnych poprawek.

Pozycjonowanie

Po uruchomieniu serwisu można przystąpić do pozycjonowania. Ten temat omówiliśmy w innym miejscu.

Oferta

Przejdź do oferty i zapoznaj się z naszym cennikiem.

 

Get Simple

Do budowy większości mniejszych serwisów wykorzystujemy system zarządzania treścią Get Simple. Jest to niezwykle prosty w obsłudze, lekki, świetnie zoptymalizowany pod wyszukiwarki system typu open-source. Dzięki systemowi wtyczek posiada spore możliwości rozbudowy. Get Simple nie potrzebuje do działania bazy danych (dane zapisywane są w plikach XML), przez co niemal nie obciąża serwera.

Optymalizacja serwisu

Przez optymalizację serwisu rozumiemy dostosowanie kodu strony do aktualnych wytycznych W3C, tj. organizacji opracowującej specyfikację kodu HTML oraz dostosowanie jej do wymagań pozycjonowania. Sematyczny, walidujący się kod strony jest mile widziany przez wyszukiwarki. Ważnym elementem procesu jest także odpowiednie wykorzystanie znaczników <title>, nagłówków <h1> do <h6>, opisów tekstowych obrazków itp. Serwisy tworzone przez nas są optymalizowane na etapie budowy, co poprawia ich późniejsze pozycjonowanie.

© 2005-2017 Artscape. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Get-Simple. Google+ Do góry

Strony internetowe, tworzenie i pozycjonowanie stron - Śląsk, Czechowice-Dziedzice, Bielsko-Biała, Pszczyna, Tychy, Katowice