Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Oświęcim

Projektowanie stron www Oświęcim

Chcesz nowoczesną, funkcjonalną i efektywną stronę www dla swej firmy z Oświęcimia? Strona www „na miarę” od 999 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Oświęcimiu

Cennik projektowania stron internetowych

Koszt przygotowania serwisu internetowego dla firmy z Oświęcimia rozpoczyna się od 999 zł netto. Nie ma stałych „planów cenowych”. Ostateczny koszt uzależniony jest od wkładu pracy w zrobienie strony www. Strona www dla każdego klienta jest odmienna, zatem i wycena musi być indywidualna. Kwota za wykonanie serwisu internetowej jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania serwisu to tylko należności za serwer (hosting) i abonament za domenę.

Projektowanie stron www „na miarę”

Do przygotowania strony www nie będzie użyty żaden gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każda strona www musi wypełniać określone oczekiwania grupy docelowej, dla której jest przeznaczona, zatem nie powinno podchodzić się do niej schematycznie. Rzecz jasna, nie oznacza to że opracowana strona będzie się istotnie odróżniać od wszystkich pozostałych. Istnieją pewne wzorce projektowe, które powinny być wzięte pod uwagę by strona była łatwa w obsłudze i użyteczna.

Jak długo trwa stworzenie strony www?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Od paru tygodni do kilku miesięcy (na dniach stawia się jedynie strony na gotowym szablonie). Czas zależy od wielu zmiennych. Równie znaczące jest zaangażowanie klienta w kwestię dostarczania materiałów. Pożądane jest aby treści na serwis www były dostarczone nim rozpoczną się jakiekolwiek pozostałe prace.

Domena i serwer by strona mogła działać

Wszystkie strony internetowe potrzebują do działania domeny oraz serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można odszukać stronę www w Internecie. Hosting konieczny jest żeby strona internetowa na stałe była dostępna w sieci. Artscape nie prowadzi działalności w aspekcie rejestracji domen oraz hostingu, ale klienci mogą oczekiwać pomocy w doborze dostawców i założeniu usługi.

Co będzie trzeba przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najistotniejsze to treści do umieszczenia w serwisie internetowym – teksty i fotografie. Powinny zostać przygotowane jeszcze zanim rozpocznie się proces projektowania. Zleceniodawca może oczekiwać na pomoc w zredagowaniu tekstów.

Druga ważna kwestia to zrozumienie specyfiki działalności firmy zleceniodawcy Każda branża jest odmienna, bez danych na temat tego czym zajmuje się firma nie można zaproponować dostosowanych rozwiązań. Podobnie jak księgowy nie może rozliczyć klienta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania serwisu www

Przede wszystkim każda strona opracowana przez Artscape będzie funkcjonować na wszystkich urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dostosuje się do wielkości ekranu, a zatem będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest stworzenie serwisu w oparciu o system zarządzania treścią (tzw. CMS) WordPress. Drugą opcją jest statyczny serwis www zbudowany w oparciu o generator stron statycznych (więcej o tym rozwiązaniu niżej).

Aktualizacja strony

W przypadku wyboru systemu zarządzania treścią klient ma sposobność samodzielnej modyfikacji zawartości strony, a zatem tekstów i zdjęć. Przy serwisie statycznym klient dostarcza materiały do zamieszczenia na stronie i nie martwi się o nic więcej. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, obojętnie od tego czy jest to strona statyczna bądź z systemem zarządzania treścią. Koszt modyfikacji wynosi 20 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po stworzeniu strony internetowej dobrze zatroszczyć się również o jej promocję. Jest mała perspektywa na to, że strona internetowa pozostawiona sama sobie jakoś się wypromuje. Do najbardziej popularnych metod na wypromowanie strony internetowej w wyszukiwarkach zalicza się pozycjonowanie. Są to techniki mające na celu poprawienie widoczności strony internetowej w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek doskonalą się bez przerwy, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, dlatego nie jest to operacja którą da się zrobić jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania wykonanego serwisu internetowego. Podstawowa optymalizacja strony pod względem pozycjonowania jest w cenie, jednak nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Istnieje parę typów zleceń, których nie możesz zamówić w Artscape. Są to m.in.:

  • tworzenie sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje i przebudowy stron sporządzonych przez inne firmy

Artscape może jednak zasugerować firmy zajmujące się takiego typu przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba firmy Artscape mieści się na Śląsku, bardzo blisko Oświęcimia. Nie jest to jednakże trudnością w realizacji zamówień z dowolnego miejsca w Polsce bądź z zagranicy. Taka specyfika Internetu, cokolwiek da się stworzyć zdalnie. Jedyną alternatywą współpracy jest zdalna realizacja projektu, obojętnie czy mieszkasz kilka kilometrów dalej czy na przeciwległym końcu Polski. Tak jest prędzej, wygodniej oraz bardziej ekologicznie.

Strona www „na miarę”

Zaprojektowanie strony internetowej z indywidualnym wyglądem powszechnie kojarzy się z wysoką ceną i wyrafinowaną oprawą graficzną. W praktyce wcale tak być nie musi.

Aktualnie większość firm, które wykonują serwisy www pracuje na gotowych szablonach, które można zakupić za kilkadziesiąt dolarów. Starczy podmienić zdjęcia, teksty i kolory i w teorii strona gotowa. Nieraz tak zmieniony szablon jest uważany za unikalny projekt. Użycie szablonów tłumaczą, że tak jest szybciej, taniej oraz podoba się to zleceniodawcom. Nie wspominają słowem o wadach tego rodzaju podejścia. Strony na szablonach wolniej się ładują i wszystkie wyglądają prawie tak samo. Aby wyglądały przyzwoicie nieodzowne jest dopasowanie zawartości serwisu do szablonu i wykupienie szybszego serwera żeby nie wgrywały się przez wieczność.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To serwis stworzony na bazie analizy potrzeb klienta, w taki sposób by optymalnie zaspokajał wymagania jego konsumentów. Słynny projektant Lucius Burckhardt powiedział kiedyś, że dobry design jest niewidoczny dla użytkownika, ważne jest jedynie aby mógł on szybko oraz sprawnie odszukać informacje których poszukuje.

Serwis statyczny lub z CMS – jak wolisz

Artscape może stworzyć dla Twej firmy stronę internetową w oparciu o system zarządzania treścią (popularny WordPress) bądź statyczną. Zależnie od tego co lepiej sprawdzi się w wypadku danej strony internetowej. W każdym wypadku będzie to jednak serwis responsywny, a zatem działający także na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) umożliwia samodzielną administrację zawartością serwisu – zmianę tekstów, dokładanie kolejnych podstron, fotografii i kompletnych galerii. Pod tym względem funkcjonuje podobnie jak edytor tekstów. Potrzebuje natomiast szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), a przede wszystkim nauczenia się jego obsługi. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Serwis statyczny działa podobnie jak działały strony internetowe od początków funkcjonowania WWW. Pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do budowy podobnych stron Artscape stosuje generatory stron statycznych, które wcale nie są dużo mniej zaawansowane od CMS’a. Rozwiązanie proste, szybkie, nie nastręczające drogiego serwera i bezpieczne. Podobne rozwiązanie jest niesamowicie popularne wśród zagranicznych firm z branży nowoczesnych technologii.

Względnie prosta strona z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowana strona statyczna, w zależności od wkładu prac. Tym, za co tak faktycznie płacisz jest czas poświęcony na wykonanie zamówienia i doświadczenie.

Bez zbędnych „wodotrysków”

Jeśli uważasz, że nowoczesna strona charakteryzuje się niezliczonymi bajerami i animacjami, to Artscape jako wykonawca serwisu internetowego nie spełni Twoich oczekiwań. Jeśli natomiast uważasz, że najważniejsza w stronie www jest czytelność, funkcjonalność i komfort obsługi – to możemy stworzyć coś wspólnie.

Obecnie niemal 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w różnym wieku, lecz ogólnie społeczeństwo Polski starzeje się. Jeżeli przygniatająca grupa odbiorców Twej firmy to osoby po 40-ce, to potrzebujesz serwisu www przystosowanego do ich oczekiwań.

Problemy ze wzrokiem i koncentracją, dłuższy czas reakcji, to jedynie niektóre z dolegliwości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Młody projektant może nie zdawać sobie sprawy z takich ograniczeń. Multum animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może wywoływać u Twoich odbiorców poczucie dyskomfortu oraz ochotę jak najszybszego opuszczenia strony internetowej.

Portfolio

Projekt: Ośrodek Doskonalenia Zawodowego

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego

Projekt: Centrum Języków Obcych Leader

Centrum Języków Obcych Leader

Projekt: Top Safe Sp. z o.o.

Top Safe Sp. z o.o.

Projekt: Ogrody Różane

Ogrody Różane

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje.