Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe

Zakres usług

Artscape zajmuje się tworzeniem szybkich stron internetowych od A do Z. Od analizy potrzeb klienta, przez zaprojektowanie strony internetowej, jej wdrożenie z wykorzystaniem właściwych w określonym przypadku technologii (serwis z systemem zarządzania treścią – CMS, lub serwis statyczny), po umieszczenie na serwerze. Nie wykonujemy stron www w oparciu o gotowe szablony, nie wykorzystujemy tzw. web builderów czy kreatorów stron.

Oferujemy także usługi aktualizacji stron internetowych (aktualizacja treści) ‐ wykonanych przez nas lub inne firmy oraz optymalizacji prędkości ładowania stron www. Szybkość ładowania strony internetowej jest obecnie jednym z czynników rankingowych Google (Core Web Vitals).

Artscape specjalizuje się w tworzeniu stron www dla małych firm oraz specjalistów wykonujących tzw. wolne zawody (architekci, rzeczoznawcy itp.).

Ile to kosztuje?

Obecnie nie posiadamy w ofercie gotowych pakietów. Wycena każdego projektu jest indywidualna i darmowa. Koszt stworzenia strony internetowej rozpoczyna się od 1199 zł netto. W cenie: strona w pełni responsywna, optymalizacja szybkości ładowania (wyniki Page SpeedInsight powyżej 90), optymalizacja SEO, pomoc w redagowaniu treści, analiza konkurencji.

Aktualizacja stron www od 25 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny pracy.

Strony internetowe przyjazne wszelkim urządzeniom

Transformacja sposobu przeglądania stron internetowych z ostatnich kilku lat jest już faktem dokonanym. Obecnie większa część ruchu w Internecie pochodzi z urządzeń mobilnych.

Artscape stworzy dla Twej firmy stronę responsywną (RWD) w standardzie – nie stracisz już użytkowników, dla których przeglądanie tradycyjnej strony www na smartfonie byłoby katorgą.

Strony responsywne adaptują się bez problemu do dowolnego rozmiaru ekranu: smartfon, tablet, laptop, komputer, Smart TV — wszystko co tylko wyświetla strony internetowe.

Nie martw się o kwestie techniczne

W Artscape nikt nie oczekuje od Ciebie, że posiadasz jakąkolwiek wiedzę na temat tworzenia stron internetowych.

Zmiany w technologii tworzenia stron www zachodzą tak szybko, że w ciągu kilku lat ta wiedza i tak może być bezużyteczna. Bez skrępowania pytaj o wszystko czego nie rozumiesz.

Nie musisz także zaprzątać sobie głowy takimi sprawami jak aktualizacja strony www, wszystko możesz zlecić Artscape.

Strony www z myślą o osobach starszych

Pod względem demograficznym struktura użytkowników Internetu w niczym nie przypomina już tej sprzed kilkunastu lat. Z Internetu korzystają zarówno ludzie bardzo młodzi, w średnim wieku, jak i starsi.

Różnią się przy tym istotnie pod względem swych możliwości poznawczych i oczekiwań jakie mają wobec stron internetowych. Np. już w wieku 40 lat pojawiają się pierwsze problemy ze wzrokiem. Artscape tworzy strony www, które są funkcjonalne, czytelne, a przede wszystkim nie są męczące dla takich osób.

Proces tworzenia strony internetowej

Zapoznanie

Nie można zaproponować komuś skutecznych rozwiązań (czyli strony internetowej, która będzie zarabiać na siebie) bez uprzedniego poznania jego firmy i powodów, które leżą u podstaw decyzji o stworzeniu lub zmianie strony www. Przygotuj się na dziesiątki pytań na temat działalności swojej firmy, jej produktów lub usług, klientów do jakich chcesz dotrzeć.

Analiza

W oparciu o zebrane informacje zostanie przeprowadzona analiza dotychczasowej strony www (jeśli istnieje) oraz analiza konkurentów. Wybrane zostaną rozwiązania projektowe i techniczne najlepiej dobrane do unikalnych potrzeb konkretnego projektu.

Przygotowanie treści

Celem projektu firmowej strony www jest prezentacja treści. Zatem nie można efektywnie zaprojektować strony www bez najważniejszego jej składnika – treści. Projekt strony www jest tylko drogą do tego celu, a nie celem samym w sobie. Artscape służy pomocą w procesie przygotowania i redagowania treści, a także ich optymalizacji pod wyszukiwarki.

Budowa strony www

Współcześnie proces projektowania stron www wygląda inaczej niż wtedy, gdy do ich oglądania wykorzystywaliśmy tylko komputery. Różnorodność rodzajów urządzeń powoduje, że nie ma sensu projektować serwisu www od początku do końca w programie graficznym. Takie rozwiązanie podnosi koszty i jest mniej skuteczne.

W Arscape proces projektowania to połączenie wykorzystania programów graficznych z kodowaniem strony. Jest to proces iteracyjny. Rozpoczyna się od budowy makiety serwisu www o małym poziomie szczegółowości, aby ostatecznie dojść do efektu finalnego.

Uruchomienie strony www

Gotowa strona internetowa zostaje umieszczona na serwerze docelowym. Artscape oferuje także swoją pomoc w wyborze firmy hostingowej i rejestratora domen. Zwykle pozwala to poczynić duże oszczędności w koszcie rocznego utrzymania serwisu www (składa się na niego koszt odnowienia serwera i domeny).

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje.