Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Opole

Tworzenie stron www Opole

Chcesz nowoczesnej, funkcjonalnej i efektywnej strony www dla swej firmy z Opola? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta projektowania stron www w Opolu

Cennik budowy stron www

Cena zbudowania serwisu www dla firmy z Opola zaczyna się od 1199 zł netto. Nie ma stałych „planów cenowych”. Ostateczny koszt zależy od wkładu pracy w zbudowanie strony internetowej. Strona internetowa dla każdego klienta jest inna, więc i wycena musi być oddzielna. Kwota za stworzenie strony internetowej jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania strony to tylko opłaty za serwer (hosting) oraz abonament za domenę.

Projektowanie stron internetowych „na miarę” — Opole

Do zbudowania serwisu internetowego nie będzie użyty jakikolwiek gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każdy serwis internetowy musi spełniać określone wymagania grupy docelowej dla jakiej jest przeznaczony, zatem nie można podchodzić do niego szablonowo. Naturalnie, nie znaczy to że opracowana strona będzie się istotnie odróżniać od wszystkich innych. Są określone standardy projektowe, które muszą być wzięte pod uwagę żeby strona była prosty w obsłudze i użyteczna.

Jak długo trwa przygotowanie strony www?

Nie można odpowiedzieć na takie pytanie jednoznacznie. Przeciętnie od kilku tygodni do kilku miesięcy (na dniach stawia się wyłącznie serwisy na gotowym szablonie). Czas zależy od wielu elementów. Równie istotne jest zaangażowanie zleceniodawcy w kwestii przekazania materiałów. Pożądane jest żeby treści na stronę internetową zostały przekazane przed rozpoczęciem jakichkolwiek pozostałych prac.

Domena i serwer by serwis mógł działać

Wszystkie strony www potrzebują do działania domeny i serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można odnaleźć serwis internetowy w Sieci. Hosting konieczny jest żeby strona internetowa bez przerwy była dostępna w Internecie. Artscape nie prowadzi działalności w zakresie rejestracji domen i hostingu, lecz klienci mogą liczyć na pomoc w wyborze dostawców oraz założeniu usługi.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najważniejsze to treści do umieszczenia na stronie internetowej – teksty oraz zdjęcia. Powinny być przygotowane jeszcze zanim rozpocznie się proces projektowania. Zleceniodawca może oczekiwać na pomoc w zredagowaniu treści.

Kolejna ważna rzecz to zrozumienie specyfiki działalności przedsiębiorstwa zleceniodawcy. Każda branża jest inna, bez wiedzy na temat tego czym zajmuje się firma nie można zasugerować dopasowanych rozwiązań. Podobnie jak księgowy nie może rozliczyć kontrahenta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania strony internetowej

Przede wszystkim każdy serwis www stworzony przez Artscape będzie funkcjonować na dowolnych urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dostosuje się do wielkości ekranu, czyli będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest stworzenie strony w oparciu o system zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą alternatywą jest statyczna strona internetowa stworzona w oparciu o generator stron statycznych. Więcej informacji poniżej.

Aktualizacja strony www

W razie wyboru systemu zarządzania treścią klient ma możliwość samodzielnej modyfikacji zawartości strony, a więc tekstów oraz zdjęć. Przy serwisie statycznym klient dostarcza materiały do zamieszczenia na stronie i nie kłopocze się o nic więcej. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, bez względu od tego czy jest to strona statyczna bądź z systemem zarządzania treścią. Koszt modyfikacji wynosi 35 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po zbudowaniu serwisu internetowego opłaca się zatroszczyć również o jego promocję. Jest mała szansa na to, że strona www wypromuje się samoczynnie. Do najbardziej popularnych sposobów na wypromowanie strony internetowej w wyszukiwarkach uważa się pozycjonowanie. Są to techniki mające na celu polepszenie widoczności serwisu www w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek adaptują się bez przerwy, jest to swego rodzaju gra w „kotka i myszkę” z Google, dlatego nie jest to operacja którą da się zrobić jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania stworzonego serwisu www. Podstawowa optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania jest w cenie, jednakże nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Występuje parę typów zleceń, których nie możesz zlecić w Artscape. Są to m.in.:

  • budowa sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • budowa dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje oraz modernizacje serwisów zrobionych przez inne firmy

Artscape może jednakże polecić firmy zajmujące się podobnymi przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba firmy Artscape znajduje się na Śląsku. Nie jest to jednak trudnością w realizacji zleceń z dowolnego miejsca w Polsce (przykładowo z Opola) lub z zagranicy. Taka specyfika Internetu, wszystko można wykonać zdalnie. Zdalna realizacja projektu jest jedyną opcją współpracy, obojętnie czy mieszkasz kilka kilometrów od nas czy na drugim końcu Polski. Tak jest prędzej, wygodniej oraz bardziej ekologicznie.

Strona www szyta „na miarę”

Zaprojektowanie strony www z unikalnym wyglądem zwykle kojarzy się z wysoką ceną oraz wyrafinowaną oprawą graficzną. W rzeczywistości wcale tak być nie musi.

Współcześnie większość opolskich firm, które projektują serwisy internetowe pracuje na gotowych szablonach które można nabyć za kilkadziesiąt dolarów. Starczy pozmieniać zdjęcia, teksty oraz kolory i w teorii serwis jest gotowy. Czasem tak zmodyfikowany szablon uważa się za oryginalny projekt. Użycie szablonów tłumaczone jest tym, że tak jest prędzej, taniej oraz podoba się to klientom. Nie wspomina się słowem o wadach takiego rozwiązania.

Strony na szablonach wolniej się wgrywają i wszystkie wyglądają niemal identycznie. Aby prezentowały się przyzwoicie konieczne jest zaadaptowanie zawartości serwisu do szablonu oraz wykupienie szybszego serwera żeby nie ładowały się zbyt długo.

Jak Artscape rozumie serwis „na miarę”? To serwis zrobiony na podstawie analizy potrzeb klienta, tak żeby optymalnie zaspokajał potrzeby jego konsumentów. Słynny projektant Lucius Burckhardt stwierdził niegdyś, że dobry design jest niewidzialny dla użytkownika, ważne jest tylko aby mógł on prędko oraz skutecznie odszukać informacje których potrzebuje.

Serwis statyczny albo z CMS – jak preferujesz

Artscape może zrealizować dla Twej firmy z Opola serwis internetowy w oparciu o system zarządzania treścią lub statyczny. Zależnie od tego co lepiej sprawdzi się w wypadku konkretnej strony www. W każdym wypadku będzie to jednakże strona responsywna, czyli działająca na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) umożliwia samodzielną administrację zawartością serwisu – modyfikację tekstów, dokładanie kolejnych podstron, fotografii oraz całych galerii. Pod tym względem funkcjonuje podobnie jak edytor tekstów. Potrzebuje z kolei szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), zaś w szczególności zapoznania się z jego obsługa. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa podobnie jak działały strony www od początków funkcjonowania Internetu. Pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do budowy podobnych serwisów Artscape stosuje generatory stron statycznych, które wcale nie są dużo mniej zaawansowane od CMS’a. Podejście proste, szybkie, nie wymagające drogiego serwera i bezpieczne. Podobne rozwiązanie jest niesamowicie popularne wśród zagranicznych firm z branży nowych technologii.

Względnie prosty serwis z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowany serwis statyczny, w zależności od wkładu prac. Tym, za co tak faktycznie płacisz jest czas przeznaczony na wykonanie zlecenia oraz doświadczenie.

Bez zbędnych „bajerów”

Jeżeli uważasz, że nowoczesny serwis cechuje się niezliczonymi bajerami i animacjami, to Artscape jako wykonawca strony www nie zadowoli Twoich wymagań. Jeśli natomiast uważasz, że najważniejsza w serwisie internetowym jest czytelność, funkcjonalność i komfort obsługi – to możemy utworzyć coś razem.

Współcześnie nieomal 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w różnym wieku, lecz ogólnie następuje proces starzenia się społeczeństwa Polski. O ile przygniatająca część klientów Twego przedsiębiorstwa to osoby po 40-ce, to potrzebujesz strony internetowej dostosowanej do ich wymagań.

Problemy ze wzrokiem oraz koncentracją, dłuższy czas reakcji, to jedynie niektóre z dolegliwości jakie zaczynają się pokazywać w tym wieku. Młody projektant może nie zdawać sobie sprawy z takich ograniczeń. Mnóstwo animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może powodować u Twoich odbiorców odczucie dyskomfortu oraz ochotę jak najszybszego opuszczenia strony www.

Portfolio

Projekt: Black Kajman Design

Black Kajman Design

Projekt: Przystań Bobrowa

Przystań Bobrowa

Projekt: Iglobox

Iglobox

Projekt: Adwokat Dagmara Ferdus

Adwokat Dagmara Ferdus

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje i zleć nam zaprojektowanie swojej nowej strony internetowej.