Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Jarocin

Tworzenie stron internetowych Jarocin

Potrzebujesz nowoczesnej, funkcjonalnej i efektywnej strony www dla swojej firmy z Jarocina? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Jarocinie

Cennik projektowania stron internetowych

Koszt wykonania serwisu www dla firm z Jarocina zaczyna się od 1199 zł netto. Nie istnieją ścisłe „plany cenowe”. Finalny koszt zależny jest od wkładu pracy w zbudowanie serwisu internetowego. Serwis www dla każdego zleceniodawcy jest odmienny, dlatego także wycena musi być indywidualna. Opłata za przygotowanie strony internetowej jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania serwisu to tylko należności za serwer (hosting) oraz abonament za domenę.

Projektowanie stron www „na miarę”

Do zbudowania serwisu www nie będzie użyty żaden gotowy szablon (płatny bądź darmowy). Każdy serwis internetowy musi spełniać określone kryteria grupy docelowej, dla której jest przeznaczony, zatem nie powinno podchodzić się do niego zbyt schematycznie. Naturalnie, nie oznacza to że opracowana strona będzie się odróżniała od wszystkich pozostałych. Istnieją pewne standardy projektowe, które powinny być brane pod uwagę żeby strona był łatwa w obsłudze i użyteczna. Więcej informacji poniżej.

Jak długo trwa stworzenie strony www?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Od kilku tygodni do kilku miesięcy (na dniach tworzy się tylko serwisy na gotowym szablonie). Czas zależy od wielu elementów. Równie ważne jest zaangażowanie klienta w kwestii dostarczania materiałów. Pożądane jest by treści na serwis internetowy zostały przekazane nim rozpoczną się jakiekolwiek pozostałe prace.

Domena i serwer by strona mogła działać

Wszystkie serwisy www potrzebują do działania domeny oraz serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można odszukać serwis internetowy. w Internecie. Hosting potrzebny jest by serwis www na stałe był dostępny w sieci. Artscape nie prowadzi działalności w aspekcie rejestracji domen i hostingu, ale klienci mogą liczyć na pomoc w doborze dostawców i założeniu usługi.

Co trzeba przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najistotniejsze to treści do umieszczenia w serwisie internetowym – teksty i fotografie. Powinny być przygotowane jeszcze nim zacznie się proces projektowania. Zleceniodawca może oczekiwać pomocy w zredagowaniu tekstów.

Kolejna ważna kwestia to zrozumienie specyfiki działalności firmy klienta. Każda branża jest inna, bez danych na temat tego czym zajmuje się firma nie da się zaproponować dostosowanych rozwiązań. Podobnie jak księgowy nie może rozliczyć kontrahenta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania serwisu www

Przede wszystkim każda strona opracowana przez Artscape będzie funkcjonować na wszystkich urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dopasuje się do wielkości ekranu, czyli będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest przygotowanie serwisu w oparciu o system zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą alternatywą jest statyczny serwis www zrobiony w oparciu o generator stron statycznych. Więcej informacji poniżej.

Aktualizacja strony

W przypadku wyboru systemu zarządzania treścią klient ma sposobność samodzielnej modyfikacji treści strony, a więc tekstów oraz zdjęć. Przy serwisie statycznym zleceniodawca dostarcza materiały do umieszczenia na stronie i nie martwi się o nic więcej. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, niezależnie od tego czy jest to strona statyczna czy z systemem zarządzania treścią. Koszt aktualizacji wynosi 35 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po skończeniu strony www dobrze zatroszczyć się również o jej promocję. Jest nikła perspektywa na to, że strona www pozostawiona sama sobie wypromuje się sama. Do najbardziej rozpowszechnionych metod na wypromowanie stron www w wyszukiwarkach zalicza się pozycjonowanie. Są to techniki mające na celu poprawienie widoczności serwisu internetowego w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się non stop, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, zatem nie jest to operacja którą można wykonać jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania stworzonej strony internetowej. Podstawowa optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania jest w cenie, jednakże nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Występuje parę wariantów zleceń, których nie możesz zamówić w Artscape. Są to m.in.:

  • tworzenie sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje oraz przebudowy serwisów przygotowanych przez inne firmy

Artscape może jednak zasugerować firmy zajmujące się takiego typu przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba firmy Artscape mieści się na Śląsku. Nie jest to jednak przeszkodą w realizacji zleceń z każdego miejsca w Polsce bądź z zagranicy – również z Jarocina. Taka jest specyfika Internetu, że cokolwiek da się wykonać zdalnie. Jedyną opcją współpracy jest zdalna realizacja projektu, bez względu na to czy mieszkasz kilka kilometrów dalej czy na drugim krańcu Polski. Tak jest szybciej, wygodniej i bardziej ekologicznie.

Strona www „na miarę”

Zaprojektowanie strony internetowej z indywidualną oprawą graficzną pospolicie kojarzy się z wygórowaną ceną oraz wyrafinowaną szatą graficzną. W praktyce wcale tak być nie musi.

Obecnie dużo firm, które wykonują serwisy internetowe funkcjonuje w oparciu o gotowe szablony, które można zakupić za parędziesiąt dolarów. Wystarczy podmienić zdjęcia, teksty i kolory i teoretycznie strona jest skończona. Niekiedy tak zmieniony szablon jest uznawany za unikalny projekt. Wykorzystywanie szablonów tłumaczą tym, że tak jest szybciej, taniej oraz podoba się to zleceniodawcom. Nie zająkną się słowem o negatywnych stronach podobnego podejścia. Serwisy na szablonach wolniej się ładują i wszystkie prezentują się prawie tak samo. Aby prezentowały się przyzwoicie konieczne jest przystosowanie zawartości serwisu do szablonu oraz wykupienie szybszego serwera aby nie wgrywały się przez wieczność.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To serwis zrobiony na bazie analizy potrzeb zleceniodawcy, w taki sposób żeby optymalnie zaspokajał wymagania jego klientów. Sławny projektant Lucius Burckhardt powiedział niegdyś, że idealny design jest niewidzialny dla odbiorcy, istotne jest raptem by mógł on szybko i efektywnie znaleźć informacje jakich szuka.

Serwis statyczny lub z CMS – jak preferujeszsz

Artscape może zrealizować dla Twej firmy serwis www w oparciu o system zarządzania treścią bądź statyczny. Zależnie od tego co lepiej sprawdzi się w przypadku poszczególnej strony internetowej. W każdym wypadku będzie to mimo wszystko serwis responsywny, a zatem działający również na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) umożliwia samodzielną zmianę zawartości strony – modyfikację tekstów, dodawanie kolejnych podstron, fotografii i całych galerii. Pod tym względem działa podobnie jak edytor tekstów. Wymaga z kolei szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), zaś przede wszystkim nauczenia się jego obsługi. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa podobnie jak działały strony internetowe od początków funkcjonowania WWW. Pliki wgrane na serwer. Z taką różnicą, że do tworzenia podobnych serwisów Artscape używa generatorów stron statycznych, które wcale nie są znacznie mniej zaawansowane od CMS’a. Podejście proste, szybkie, nie nastręczające potrzeby wykupienia drogiego serwera oraz bezpieczne. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle popularne wśród zagranicznych firm z branży nowoczesnych technologii.

Stosunkowo prosta strona z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowany serwis statyczny, w zależności od wkładu pracy. Tym, za co tak faktycznie płacisz jest czas przeznaczony na wykonanie zamówienia oraz doświadczenie.

Bez niepotrzebnych „wodotrysków”

Jeżeli uważasz, że nowoczesny serwis wyróżnia się niezliczonymi bajerami i animacjami, to Artscape jako wykonawca strony internetowej nie spełni Twoich kryteriów. Jeżeli z kolei uważasz, że najważniejsza w serwisie www jest czytelność, praktyczność oraz komfortowa obsługa – to możemy utworzyć coś wspólnie.

Aktualnie prawie 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w różnym wieku, ale generalnie społeczeństwo Polski starzeje się. O ile przygniatająca grupa klientów Twej firmy to ludzie po 40-ce, to potrzebujesz strony www dostosowanej do ich wymagań.

Kłopoty ze wzrokiem oraz koncentracją, dłuższy czas reakcji, to zaledwie wybrane z przypadłości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Młody projektant może nie zdawać sobie sprawy z tych ograniczeń. Mnóstwo animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może wywoływać u Twoich odbiorców poczucie dyskomfortu i ochotę jak najszybszego opuszczenia strony www.

Portfolio

Projekt: Black Kajman Design

Black Kajman Design

Projekt: Przystań Bobrowa

Przystań Bobrowa

Projekt: Iglobox

Iglobox

Projekt: Adwokat Dagmara Ferdus

Adwokat Dagmara Ferdus

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje i zleć nam zaprojektowanie swojej nowej strony internetowej.