Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Płock

Tworzenie stron internetowych Płock

Potrzebujesz nowoczesnego, funkcjonalnego i efektywnego serwisu www dla swej firmy z Płocka? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron internetowych w Płocku

Cennik tworzenia stron www

Stworzenie strony www dla firmy z Płocka to koszt od 1199 zł netto. Nie stosujemy sztywnych „planów cenowych”. Finalna cena zależy od wkładu pracy potrzebnego na zrobienie serwisu www. Każdy klient potrzebuje innego typu serwisu www, zatem i wycena musi być oddzielna (wycena jest bezpłatna). Opłata za wykonanie serwisu internetowego jest jednorazowa. Stałe opłaty za utrzymanie serwisu to jedynie należności za serwer (hosting) oraz abonament za domenę.

Projektowanie stron www „na miarę”

Do przygotowania strony www nie zostanie wykorzystany jakikolwiek gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każdy serwis internetowy musi spełniać specyficzne kryteria grupy docelowej dla jakiej jest przeznaczony, dlatego nie powinno się podchodzić do niego szablonowo. Naturalnie, nie znaczy to że opracowany serwis będzie się znacznie różnić od wszystkich pozostałych. Istnieją pewne wzorce projektowe, które należy wziąć pod uwagę żeby strona była łatwa w obsłudze i funkcjonalna.

Jak długo trwa budowa strony internetowej?

Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Zazwyczaj od paru tygodni do paru miesięcy (na dniach robi się wyłącznie serwisy na gotowym szablonie). Czas zależy od mnóstwa czynników. Jednakowo ważne jest zaangażowanie klienta w kwestii dostarczania materiałów. Idealne jest aby treści na stronę internetową były dostarczone nim zaczną się wszelkie inne prace.

Domena i serwer by serwis mógł działać

Wszystkie serwisy internetowe wymagają do działania domeny i serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można znaleźć stronę www w Sieci. Hosting konieczny jest żeby strona www bez przerwy była widoczna w Internecie. Artscape nie prowadzi działalności w aspekcie rejestracji domen oraz hostingu, jednak klienci mogą oczekiwać na pomoc w doborze dostawców i konfiguracji usługi.

Co należy przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najważniejsze to treści do wstawienia na stronie www – teksty i fotografie. Najlepiej jeśli są przygotowane jeszcze zanim zacznie się etap projektowania. Zleceniodawca może oczekiwać na pomoc w opracowaniu tekstów.

Druga istotna rzecz to poznanie specyfiki działalności przedsiębiorstwa zleceniodawcy. Każda branża jest przecież odmienna, a bez wiedzy na temat tego czym zajmuje się firma nie można zasugerować dopasowanych rozwiązań. Podobnie jak księgowy nie może rozliczyć kontrahenta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania strony internetowej

Przede wszystkim każdy serwis zbudowany przez Artscape będzie działać na dowolnych urządzeniach, od smartfona do telewizora. Dostosuje się do wielkości ekranu, a zatem będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest wykonanie strony na bazie systemu zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą opcją jest statyczna strona www skonstruowana w oparciu o generator stron statycznych. Więcej informacji niżej.

Aktualizacja serwisu www

W razie wyboru systemu zarządzania treścią zleceniodawca ma możliwość samodzielnej edycji treści serwisu, czyli tekstów i zdjęć. Przy serwisie typu statycznego zleceniodawca dostarcza materiały do wstawienia na stronie i o nic więcej się nie martwi. Aktualizacja serwisu klienta przez Artscape jest płatna, bez względu od tego czy jest to strona statyczna bądź z systemem zarządzania treścią. Opłata za aktualizację wynosi 35 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja serwisów www

PPo stworzeniu strony www dobrze zatroszczyć się również o jej promocję. Jest mała szansa na to, że strona www wypromuje się sama. Do najbardziej rozpowszechnionych metod na wypromowanie serwisu www w wyszukiwarkach uważa się pozycjonowanie. Są to techniki, których celem jest polepszenie widoczności strony www w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek adaptują się bez przerwy, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, dlatego nie jest to działanie które można przeprowadzić jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania wykonanej strony internetowej. Podstawowa optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania jest w cenie, jednakże nie jest to równorzędne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Występuje kilka wariantów zleceń, których nie możesz zlecić w Artscape. Są to m.in.:

  • budowa sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje oraz przebudowy stron zrobionych przez inne firmy

Artscape może jednak zasugerować firmy zajmujące się podobnymi przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba Artscape mieści się na Śląsku. Nie jest to jednak problemem w realizacji zamówień z każdego miejsca w Polsce (jak choćby Płock) bądź też z zagranicy. Taka jest specyfika Internetu, że cokolwiek da się zrobić na odległość. Zdalna realizacja projektu jest jedyną alternatywą współpracy, obojętnie czy mieszkasz kilka kilometrów od nas bądź na przeciwległym krańcu Polski. Tak jest szybciej, wygodniej i bardziej ekologicznie.

Strona www „na miarę”

Zaprojektowanie strony www z indywidualną szatą wizualną pospolicie kojarzy się z wygórowaną ceną oraz wyrafinowanym projektem. W rzeczywistości wcale tak być nie musi.

Aktualnie przeważająca część firm z Płocka, które wykonują serwisy internetowe pracuje z gotowymi szablonami jakie da się nabyć za parędziesiąt dolarów. Starczy pozmieniać zdjęcia, teksty, kolory i w teorii serwis www gotowy. Okazyjnie tak zmieniony szablon jest przyjmowany jako unikalny projekt.

Wykorzystywanie szablonów tłumaczą, że tak jest szybciej, taniej i podoba się to zleceniodawcom. Nie wspomina się słowem o negatywnych stronach tego rodzaju wyjścia. Strony na szablonach wolniej się wgrywają i wszystkie wyglądają niemal tak samo. Żeby wyglądały przyzwoicie nieodzowne jest dostosowanie zawartości strony do szablonu oraz wykupienie szybszego serwera by nie wgrywały się zbyt długo.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To strona zrobiona na podstawie analizy potrzeb zleceniodawcy, tak żeby optymalnie zaspokajała wymagania jego klientów. Słynny projektant Lucius Burckhardt stwierdził niegdyś, że idealny design jest niezauważalny dla użytkownika, istotne jest tylko żeby mógł on prędko oraz efektywnie znaleźć informacje jakich szuka.

Serwis statyczny albo z CMS – jak wolisz

Artscape może stworzyć dla firm z Płocka serwis www w oparciu o system zarządzania treścią lub statyczny. W zależności od tego co lepiej sprawdzi się w wypadku określonej strony www. W każdym wypadku będzie to jednak strona responsywna, a więc działająca również na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) daje możliwość samodzielnej administracji zawartością strony – modyfikację tekstów, dokładanie nowych podstron, zdjęć i całych galerii. Pod takim względem działa podobnie jak edytor tekstów. Wymaga natomiast szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), a w szczególności nauczenia się jego obsługi. Zasadniczo nie każdy klient tego potrzebuje.

Serwis statyczny działa tak jak funkcjonowały strony internetowe od początków istnienia Internetu. Pliki wgrane na serwer. Z taką różnicą, że do tworzenia takich stron Artscape używa generatorów stron statycznych, które wcale nie są dużo mniej zaawansowane od CMS’a. Takie wyjście jest proste, szybkie, nie nastręczające drogiego serwera i bezpieczne. Rozwiązania tego typu są niesamowicie popularne wśród zagranicznych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.

Stosunkowo prosty serwis z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowana strona statyczna, w zależności od nakładu prac. Tym, za co tak rzeczywiście płacisz jest czas przeznaczony na wykonanie zlecenia i doświadczenie.

Bez niepotrzebnych „bajerów”

JJeżeli sądzisz, że nowoczesna strona www charakteryzuje się dużą ilością bajerów oraz animacji, to Artscape jako wykonawca serwisu www nie spełni Twoich wymagań. Jeżeli natomiast twierdzisz, że najistotniejsza w serwisie www jest czytelność, praktyczność oraz wygoda obsługi – to możemy zbudować coś razem.

Obecnie niemal 80% Polaków korzysta z Internetu. Są pośród nich ludzie w różnym wieku, jednak ogólnie społeczeństwo Polski starzeje się. O ile dominująca grupa klientów Twej firmy to osoby po 40-ce, to potrzebujesz strony internetowej przystosowanej do ich oczekiwań.

Problemy ze wzrokiem oraz koncentracją, dłuższy czas reakcji, to zaledwie wybrane z dolegliwości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Projektant w młodym wieku może nie zdawać sobie sprawy z tych ograniczeń. Wiele animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może wywoływać u Twoich odbiorców poczucie dyskomfortu i chęć jak najszybszego opuszczenia strony internetowej.

Portfolio

Projekt: Black Kajman Design

Black Kajman Design

Projekt: Przystań Bobrowa

Przystań Bobrowa

Projekt: Iglobox

Iglobox

Projekt: Adwokat Dagmara Ferdus

Adwokat Dagmara Ferdus

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje i zleć nam zaprojektowanie swojej nowej strony internetowej.