Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Dąbrowa Górnicza

Tworzenie stron www Dąbrowa Górnicza

Potrzebujesz nowoczesnej, funkcjonalnej i efektywnej strony www dla swej firmy z Dąbrowy Górniczej? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Dąbrowie Górniczej

Cennik tworzenia serwisów www

Cena stworzenia strony www dla firm z Dąbrowy Górniczej zaczyna się od 1199 zł netto. Nie ma stałych „planów cenowych”. Finalny koszt uzależniony jest od wkładu pracy na zrobienie strony internetowej. Strona www dla każdego klienta jest odmienna, więc także wycena musi być oddzielna. Opłata za wykonanie serwisu internetowego jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania serwisu to tylko opłaty za serwer (hosting) oraz abonament za domenę.

Projektowanie stron www „na miarę”

Do przygotowania serwisu internetowego nie będzie zastosowany jakikolwiek gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każda strona www musi wypełniać konkretne wymagania grupy docelowej, dla której jest przeznaczona, więc nie można podchodzić do niej schematycznie. Rzecz jasna, nie oznacza to że opracowany serwis będzie się znacznie odróżniał od wszystkich innych. Istnieją określone schematy projektowe, które muszą być wzięte pod uwagę aby serwis był łatwy w obsłudze oraz użyteczny.

Ile czasu trwa stworzenie strony internetowej?

Nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Przeciętnie od paru tygodni do kilku miesięcy (na dniach stawia się jedynie strony na gotowym szablonie). Czas zależy od mnóstwa elementów. Równie istotne jest zaangażowanie zleceniodawcy w kwestii przekazania materiałów. Pożądane jest aby treści na stronę internetową były dostarczone przed podjęciem wszelkich pozostałych prac.

Domena i serwer by strona mogła działać

Wszystkie serwisy internetowe wymagają do działania domeny i serwera (hosting). Domena to inaczej adres, pod którym można znaleźć serwis internetowy. w Sieci. Hosting niezbędny jest żeby serwis internetowy na stałe był dostępny w sieci. Artscape nie prowadzi działalności w aspekcie rejestracji domen oraz hostingu, jednak klienci mogą oczekiwać na pomoc w wyborze dostawców oraz założeniu usługi.

Co trzeba przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najważniejsze to treści do umieszczenia na serwisie www – teksty oraz fotografie. Powinny zostać przygotowane jeszcze nim zacznie się proces projektowania. Klient może liczyć na pomoc w zredagowaniu tekstów.

Druga istotna rzecz to zrozumienie specyfiki działalności przedsiębiorstwa zleceniodawcy. Każda branża jest odmienna, bez informacji na temat tego czym zajmuje się firma nie można zaproponować najlepszych rozwiązań. Podobnie jak księgowy nie może rozliczyć kontrahenta bez wglądu w jego księgi rachunkowe.

Technika wykonania strony www

Przede wszystkim każda strona opracowana przez Artscape będzie działać na dowolnych urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dopasuje się do wielkości ekranu, czyli będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest stworzenie strony na bazie systemu zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą alternatywą jest statyczny serwis internetowy stworzony w oparciu o generator stron statycznych.

Aktualizacja serwisu www

W przypadku wyboru systemu zarządzania treścią klient ma możliwość samodzielnej modyfikacji zawartości strony, a więc tekstów oraz zdjęć. Przy serwisie statycznym klient przekazuje materiały do wstawienia w serwisie i nie kłopocze się o nic więcej. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, niezależnie od tego czy jest to serwis statyczny czy z systemem zarządzania treścią. Koszt modyfikacji wynosi 35 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po stworzeniu serwisu internetowego warto zatroszczyć się również o jego promocję. Istnieje mała szansa na to, że serwis internetowy wypromuje się sam. Do najbardziej popularnych metod na wypromowanie serwisu internetowego w wyszukiwarkach uważa się pozycjonowanie. Są to metody, których celem jest poprawienie widoczności serwisu www w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się cały czas, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, więc nie jest to operacja którą można wykonać jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania wykonanej serwisu www. Podstawowa optymalizacja strony pod względem pozycjonowania jest w cenie, jednakże nie jest to równorzędne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Istnieje parę typów zleceń, których nie możesz zamówić w Artscape. Są to m.in.:

  • budowa sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje i przebudowy stron wykonanych przez inne firmy

Artscape może jednakże zasugerować firmy zajmujące się podobnymi przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Artscape ma swoją siedzibę w województwie śląskim. Nie jest to jednak trudnością w realizacji zamówień z każdego miejsca w Polsce (np. Dąbrowa Górnicza) bądź z zagranicy. Taka specyfika Internetu, wszystko da się zrobić zdalnie. Jedyną alternatywą współpracy jest zdalna realizacja projektu, bez względu na to czy mieszkasz kilka kilometrów od nas bądź na drugim końcu Polski. Tak jest prędzej, wygodniej oraz bardziej ekologicznie.

Serwis www „na miarę”

Stworzenie strony www z indywidualnym wyglądem powszechnie kojarzy się z dużą ceną i wyrafinowaną szatą graficzną. W rzeczywistości wcale tak być nie musi.

Aktualnie większość firm, które projektują serwisy www (także te z Dąbrowy Górniczej) funkcjonuje na gotowych szablonach które da się nabyć za kilkadziesiąt dolarów. Starczy pozmieniać zdjęcia, teksty oraz kolory i teoretycznie strona gotowa. Nieraz tak zmodyfikowany szablon jest przyjmowany za oryginalny projekt. Firmy te tłumaczą wykorzystywanie szablonów, że tak jest prędzej, taniej i podoba się to zleceniodawcom. Nie wspominają słowem o wadach podobnego rozwiązania.

Strony na szablonach wolniej się wgrywają i wszystkie prezentują się niemal identycznie. Żeby prezentowały się przyzwoicie potrzebne jest zaadaptowanie zawartości serwisu do szablonu i wykupienie szybszego serwera by nie wgrywały się zbyt długo.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To strona stworzona na podstawie analizy potrzeb zleceniodawcy, tak by optymalnie zaspokajała potrzeby jego klientów. Słynny projektant Lucius Burckhardt powiedział niegdyś, że idealny design jest niewidzialny dla odbiorcy, ważne jest tylko by mógł on szybko oraz sprawnie znaleźć informacje jakich potrzebuje.

Serwis statyczny lub z CMS – jak preferujesz

Artscape może wykonać dla Twej firmy serwis internetowy w oparciu o system zarządzania treścią albo statyczny. Zależnie od tego co lepiej sprawdzi się w wypadku danej strony www. Za każdym razem będzie to jednak strona responsywna, a więc działająca też na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) daje możliwość zamodzielnej administracji zawartością strony – modyfikację tekstów, dokładanie nowych podstron, fotografii i całych galerii. Pod takim względem działa w sposób zliżony do edytora tekstów. Wymaga tymczasem szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), zaś w szczególności nauczenia się jego obsługi. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa podobnie jak działały serwisy www od początków funkcjonowania WWW. Pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do budowy tego rodzaju stron Artscape używa generatorów stron statycznych, które wcale nie są znacznie mniej zaawansowane od CMS’a. Wyjście proste, szybkie, nie wymagające drogiego serwera oraz bezpieczne. Tego rodzaju podejście jest niesamowicie popularne wśród zagranicznych firm z branży nowych technologii.

Relatywnie prosty serwis z systemem zarządzania treścią może kosztować podobnie co bardziej rozbudowana strona statyczna, zależnie od wkładu prac. Tym, za co tak rzeczywiście płacisz, jest czas przeznaczony na wykonanie zlecenia oraz doświadczenie.

Bez niepotrzebnych „wodotrysków”

Jeśli uważasz, że nowoczesna strona charakteryzuje się wieloma bajerami i animacjami, to Artscape jako wykonawca strony internetowego nie spełni Twoich oczekiwań. Jeżeli z kolei uważasz, że najistotniejsza w serwisie www jest czytelność, funkcjonalność oraz komfort obsługi – to możemy utworzyć coś wspólnie.

Obecnie niemal 80% Polaków korzysta z Internetu. Są pośród nich ludzie w rozmaitym wieku, ale ogólnie społeczeństwo Polski starzeje się. Jeżeli przeważająca grupa odbiorców Twej firmy to ludzie po 40-ce, to potrzebujesz strony internetowej przystosowanej do ich wymagań.

Kłopoty ze wzrokiem i koncentracją, dłuższy czas reakcji, to jedynie wybrane z przypadłości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Młody projektant może nie nie mieć świadomości istnienia takich ograniczeń. Multum animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może powodować u Twoich odbiorców odczucie dyskomfortu oraz ochotę jak najszybszego opuszczenia strony internetowej.

Portfolio

Projekt: Black Kajman Design

Black Kajman Design

Projekt: Przystań Bobrowa

Przystań Bobrowa

Projekt: Iglobox

Iglobox

Projekt: Adwokat Dagmara Ferdus

Adwokat Dagmara Ferdus

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje i zleć nam zaprojektowanie swojej nowej strony internetowej.