Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Pszczyna

Tworzenie stron internetowych Pszczyna

Potrzebujesz nowoczesnej, funkcjonalnej i efektywnej strony www dla swej firmy z Pszczyny? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Pszczynie

Cennik projektowania stron internetowych

Koszt stworzenia strony www dla firmy z Pszczyny rozpoczyna się od 1199 zł netto. Nie ma sztywnych „planów cenowych”. Ostateczny koszt zależny jest od nakładu pracy na stworzenie serwisu internetowego. Strona internetowa dla każdego klienta jest inna, zatem i wycena musi być indywidualna. Opłata za wykonanie strony internetowej jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania strony to jedynie opłaty za serwer (hosting) i abonament za domenę.

Projektowanie stron internetowych „na miarę”

Do wykonania strony www nie zostanie użyty żaden gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każda strona internetowa musi spełniać specyficzne wymagania grupy docelowej, dla której jest przeznaczona, zatem nie powinno podchodzić się do niej schematycznie. Oczywiście, nie znaczy to że zaprojektowany serwis będzie się odróżniał od wszystkich innych. Istnieją pewne wzorce projektowe, które muszą być brane pod uwagę aby serwis był prosty w obsłudze i funkcjonalny. Więcej informacji poniżej.

Jak długo trwa stworzenie strony www?

Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Od kilku tygodni do kilku miesięcy (na dniach stawia się jedynie strony na gotowym szablonie). Czas zależy od wielu zmiennych. Równie istotne jest zaangażowanie zleceniodawcy w kwestii dostarczania materiałów. Wskazane jest by treści na stronę www były dostarczone nim rozpoczną się jakiekolwiek inne prace.

Domena i serwer by strona mogła działać

Wszystkie strony www potrzebują do działania domeny i serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można znaleźć serwis www w Internecie. Hosting potrzebny jest aby serwis www na stałe był widoczny w sieci. Artscape nie prowadzi działalności w zakresie rejestracji domen i hostingu, ale klienci mogą liczyć na pomoc w wyborze dostawców i założeniu usługi.

Co trzeba przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najważniejsze to treści do umieszczenia na stronie www – teksty i zdjęcia. Powinny zostać przygotowane jeszcze zanim rozpocznie się proces projektowania. Klient może liczyć na pomoc w zredagowaniu tekstów.

Druga istotna kwestia to poznanie specyfiki działalności firmy klienta. Każda branża jest inna, bez informacji na temat tego czym zajmuje się firma nie można zaproponować dopasowanych rozwiązań. Analogicznie jak księgowy nie może rozliczyć klienta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania serwisu internetowego

Przede wszystkim każda strona stworzona przez Artscape będzie działać na wszystkich urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dostosuje się do rozmiaru ekranu, czyli będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest zbudowanie strony w oparciu o system zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą opcją jest statyczna strona www zbudowana w oparciu o generator stron statycznych. Więcej informacji poniżej.

Aktualizacja strony

W przypadku wyboru systemu zarządzania treścią klient ma możliwość samodzielnej edycji zawartości strony, czyli tekstów i zdjęć. Przy stronie statycznej klient dostarcza materiały do umieszczenia na stronie i nie martwi się o nic więcej. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, niezależnie od tego czy jest to strona statyczna czy z systemem zarządzania treścią. Koszt modyfikacji wynosi 25 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po utworzeniu strony www warto zadbać również o jej promocję. Istnieje nikła szansa na to, że serwis www pozostawiony sam sobie wypromuje się sam. Do najbardziej popularnych sposobów na wypromowanie strony internetowej w wyszukiwarkach zalicza się pozycjonowanie. Są to techniki mające na celu poprawienie widoczności serwisu www w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się bez przerwy, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, więc nie jest to czynność którą można wykonać jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania wykonanej strony www. Podstawowa optymalizacja serwisu pod kątem pozycjonowania jest w cenie, jednak nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Istnieje kilka typów zleceń, których nie możesz zamówić w Artscape. Są to m.in.:

  • tworzenie sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje i przebudowy stron wykonanych przez inne firmy

Artscape może jednak zasugerować firmy zajmujące się takiego typu przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba firmy Artscape znajduje się na Śląsku, bardzo blisko Pszczyny. Nie jest to jednak przeszkodą w realizacji zleceń z dowolnego miejsca w Polsce czy z zagranicy. Taka specyfika Internetu, wszystko można wykonać zdalnie. Jedyną opcją współpracy jest zdalna realizacja projektu, bez względu na to czy mieszkasz kilka kilometrów dalej czy na drugim końcu Polski. Tak jest szybciej, wygodniej i bardziej ekologicznie.

Strona www „na miarę”

Zaprojektowanie strony www z indywidualnym wyglądem powszechnie kojarzy się z wysoką ceną i wyrafinowaną oprawą graficzną. W praktyce wcale tak być nie musi.

Aktualnie większość firm, które tworzą serwisy www pracuje na gotowych szablonach jakie można kupić za kilkadziesiąt dolarów. Wystarczy podmienić zdjęcia, teksty i kolory i teoretycznie strona gotowa. Niekiedy tak zmieniony szablon jest traktowany jak oryginalny projekt. Wykorzystywanie szablonów tłumaczą, że tak jest szybciej, taniej i podoba się to klientom. Nie wspominają słowem o wadach takiego podejścia.

Strony na szablonach wolniej się ładują i wszystkie wyglądają prawie identycznie. Żeby wyglądały przyzwoicie konieczne jest dostosowanie zawartości strony do szablonu i wykupienie szybszego serwera aby nie ładowały się przez wieczność.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To serwis zbudowany na podstawie analizy potrzeb zleceniodawcy, w taki sposób by optymalnie zaspokajał potrzeby jego klientów. Słynny projektant Lucius Burckhardt powiedział kiedyś, że dobry design jest niewidoczny dla użytkownika, istotne jest tylko aby mógł on szybko i sprawnie znaleźć informacje jakich szuka.

Serwis statyczny lub z CMS – jak wolisz

Artscape może wykonać dla Twej firmy serwis www w oparciu o system zarządzania treścią lub statyczny. Zależnie od tego co lepiej sprawdzi się w przypadku danej strony www. W każdym wypadku będzie to jednak strona responsywna, czyli działająca także na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) umożliwia samodzielną administrację zawartością strony – zmianę tekstów, dodawanie nowych podstron, zdjęć i całych galerii. Pod tym względem działa podobnie jak edytor tekstów. Wymaga natomiast szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), a przede wszystkim nauczenia się jego obsługi. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa tak jak działały strony www od początków istnienia WWW. Pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do budowy takich serwisów Artscape stosuje generatory stron statycznych, które wcale nie są dużo mniej zaawansowane od CMS’a. Rozwiązanie proste, szybkie, nie wymagające drogiego serwera i bezpieczne. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne wśród zagranicznych firm z branży nowych technologii.

Relatywnie prosta strona z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowana strona statyczna, w zależności od nakładu prac. Tym, za co tak naprawdę płacisz jest czas poświęcony na wykonanie zlecenia i doświadczenie.

Bez niepotrzebnych „wodotrysków”

Jeśli uważasz, że nowoczesna strona cechuje się niezliczonymi bajerami i animacjami, to Artscape jako wykonawca serwisu www nie spełni Twoich oczekiwań. Jeżeli z kolei uważasz, że najważniejsza w serwisie www jest czytelność, praktyczność i wygoda obsługi – to możemy stworzyć coś wspólnie.

Obecnie niemal 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w różnym wieku, ale generalnie społeczeństwo Polski starzeje się. Jeżeli przeważająca grupa klientów Twej firmy to ludzie po 40-ce, to potrzebujesz serwisu www dostosowanego do ich oczekiwań.

Problemy ze wzrokiem i koncentracją, dłuższy czas reakcji, to tylko niektóre z dolegliwości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Młody projektant może nie zdawać sobie sprawy z tych ograniczeń. Mnóstwo animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może wywoływać u Twoich odbiorców poczucie dyskomfortu i chęć jak najszybszego opuszczenia strony www.

Portfolio

Projekt: Futra Marczykiewicz

Futra Marczykiewicz

Projekt: Forest Klimatyzacje

Forest Klimatyzacje

Projekt: Nestor

Nestor

Projekt: Masteel

Masteel

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje.