Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Bieruń

Tworzenie serwisów internetowych Bieruń

Chcesz nowoczesnej, funkcjonalnej i skutecznej strony internetowej dla swej firmy z Bierunia? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Bieruniu

Cennik projektowania stron internetowych

Koszt stworzenia strony www dla firmy z Bierunia zaczyna się od 1199 zł netto. Nie ma stałych „planów cenowych”. Finalny koszt zależny jest od nakładu pracy na stworzenie serwisu www. Strona internetowa dla każdego klienta jest inna, zatem i wycena musi być indywidualna. Kwota za wykonanie strony internetowej jest jednorazowa. Koszty stałe utrzymania serwisu to tylko należności za serwer (hosting) i abonament za domenę.

Projektowanie stron internetowych „na miarę”

Do utworzenia strony www nie będzie zastosowany żaden gotowy szablon (płatny bądź darmowy). Każdy serwis www musi wypełniać określone oczekiwania grupy docelowej, dla której jest przeznaczony, dlatego nie powinno podchodzić się do niego schematycznie. Oczywiście, nie znaczy to że opracowany serwis będzie się odróżniał od wszystkich pozostałych. Są pewne schematy projektowe, które powinny być brane pod uwagę by strona była łatwa w obsłudze i praktyczna.

Jak długo trwa stworzenie strony www?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na takie pytanie. Od paru tygodni do kilku miesięcy (na dniach robi się jedynie strony na gotowym szablonie). Czas zależy od wielu czynników. Równie znaczące jest zaangażowanie zleceniodawcy w kwestii dostarczania materiałów. Wskazane jest żeby treści na serwis internetowy zostały dostarczone nim rozpoczną się jakiekolwiek inne prace.

Domena i serwer by strona mogła działać

Wszystkie serwisy www potrzebują do działania domeny i serwera (hosting). Domena to inaczej adres pod jakim można znaleźć serwis www w Internecie. Hosting potrzebny jest żeby serwis internetowy na stałe był dostępny w Internecie. Artscape nie prowadzi działalności w zakresie rejestracji domen oraz hostingu, lecz klienci mogą oczekiwać pomocy w wyborze dostawców i założeniu usługi.

Co trzeba przygotować przed rozpoczęciem prac?

Najistotniejsze to treści do zamieszczenia na stronie internetowej – teksty i fotografie. Powinny być przygotowane jeszcze nim zacznie się proces projektowania. Klient może liczyć na pomoc w zredagowaniu tekstów.

Druga ważna sprawa to zrozumienie specyfiki działalności firmy zleceniodawcy. Każda branża jest inna, bez wiedzy na temat tego czym zajmuje się firma nie da się zaproponować dostosowanych rozwiązań. Analogicznie jak księgowy nie może rozliczyć klienta bez wglądu w jego dokumentację księgową.

Technika wykonania serwisu www

Przede wszystkim każda strona stworzona przez Artscape będzie działać na wszystkich urządzeniach, od smartfona do telewizora. Dopasuje się do wielkości ekranu, a zatem będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest stworzenie strony w oparciu o system zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą opcją jest statyczny serwis www skonstruowany w oparciu o generator stron statycznych.

Aktualizacja strony

W przypadku wyboru systemu zarządzania treścią klient ma możliwość samodzielnej edycji treści strony, a więc tekstów i zdjęć. Przy stronie statycznej klient dostarcza materiały do zamieszczenia na stronie i nie martwi się o nic więcej. Aktualizacja serwisu klienta przez Artscape jest płatna, bez względu od tego czy jest to strona statyczna, bądź z systemem zarządzania treścią. Koszt aktualizacji wynosi 25 zł netto za każde rozpoczęte pół godziny.

Promocja stron www

Po skończeniu strony internetowej warto zadbać także o jej promocję. Istnieje nikła szansa na to, że strona www pozostawiona sama sobie wypromuje się sama. Do najbardziej popularnych metod na wypromowanie serwisu www w wyszukiwarkach zalicza się pozycjonowanie. Są to metody mające na celu polepszenie widoczności serwisu internetowego w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek zmieniają się bez przerwy, jest to swego rodzaju zabawa w „kotka i myszkę” z Google, zatem nie jest to operacja którą można przeprowadzić jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania stworzonej strony www. Podstawowa optymalizacja strony pod względem pozycjonowania jest w cenie, jednak nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Występuje parę wariantów zleceń, których nie możesz zamówić w Artscape. Są to m.in.:

  • tworzenie sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • tworzenie dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje i przebudowy stron wykonanych przez inne firmy

Artscape może jednak zasugerować firmy zajmujące się takiego typu przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Siedziba firmy Artscape znajduje się na Śląsku, a zatem blisko Bierunia. Nie jest to jednak trudnością w realizacji zamówień z każdego miejsca w Polsce bądź z zagranicy. Taka specyfika Internetu, że cokolwiek można zrobić zdalnie. Jedyną opcją współpracy jest zdalna realizacja projektu, obojętnie czy mieszkasz kilka kilometrów dalej czy na przeciwległym końcu Polski. Tak jest szybciej, wygodniej oraz bardziej ekologicznie.

Strona www „na miarę”

Zaprojektowanie strony internetowej z oryginalnym wyglądem pospolicie kojarzy się z wygórowaną ceną i wyrafinowaną oprawą graficzną. W praktyce wcale tak być nie musi.

Współcześnie dużo firm, które tworzą serwisy internetowe funkcjonuje na gotowych szablonach jakie można nabyć za parędziesiąt dolarów. Wystarczy podmienić zdjęcia, teksty i kolory i teoretycznie strona gotowa. Czasem tak zmodyfikowany szablon jest uważany za unikalny projekt. Użycie szablonów tłumaczą, że tak jest szybciej, taniej oraz podoba się to zleceniodawcom. Nie wspominają słowem o negatywnych stronach takiego podejścia. Strony na szablonach wolniej się ładują i wszystkie wyglądają niemalże tak samo. By wyglądały w miarę przyzwoicie nieodzowne jest przystosowanie zawartości strony do szablonu oraz wykupienie szybszego serwera, żeby nie ładowały się w nieskończoność.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To serwis stworzony na bazie analizy potrzeb zleceniodawcy, w taki sposób żeby optymalnie zaspokajał wymagania jego konsumentów. Sławny projektant Lucius Burckhardt powiedział kiedyś, że dobry design jest niewidzialny dla użytkownika, istotne jest tylko by mógł on szybko oraz sprawnie wyszukać informacje których potrzebuje.

Serwis statyczny lub z CMS – jak wolisz

Artscape może zbudować dla Twej firmy stronę internetową w oparciu o system zarządzania treścią lub statyczną. W zależności od tego co lepiej sprawdzi się w wypadku konkretnej strony www. W każdym wypadku będzie to jednak strona responsywna, czyli działająca też na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) umożliwia samodzielną administrację zawartością strony – zmianę tekstów, dokładanie nowych podstron, zdjęć i całych galerii. Pod tym względem działa podobnie jak edytor tekstów. Potrzebuje natomiast szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), a przede wszystkim nauczenia się jego obsługi. Po prawdzie to nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa tak jak działały strony internetowe od początków istnienia WWW. Pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do tworzenia podobnych stron Artscape stosuje generatory stron statycznych, które wcale nie są znacznie mniej zaawansowane od CMS’a. Wyjście proste, szybkie, nie wymagające drogiego serwera i bezpieczne. Podobne rozwiązanie jest niesamowicie popularne wśród zagranicznych firm z branży nowych technologii.

Stosunkowo prosty serwis z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowana strona statyczna, w zależności od nakładu prac. Tym, za co tak faktycznie płacisz jest czas poświęcony na wykonanie zamówienia oraz doświadczenie.

Bez zbędnych „bajerów”

Jeśli uważasz, że nowoczesny serwis odznacza się niezliczonymi bajerami oraz animacjami, to Artscape jako wykonawca serwisu internetowego nie spełni Twoich kryteriów. Jeśli natomiast uważasz, że najistotniejsza w stronie internetowej jest czytelność, praktyczność i komfort obsługi – to możemy zbudować coś wspólnie.

Obecnie niemalże 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w przeróżnym wieku, jednak ogólnie społeczeństwo Polski starzeje się. Jeżeli dominująca grupa klientów Twej firmy to ludzie po 40-ce, to potrzebujesz strony www dopasowanej do ich oczekiwań.

Kłopoty ze wzrokiem oraz koncentracją, dłuższy czas reakcji, to tylko część z dolegliwości jakie zaczynają się pojawiać w tym wieku. Młody projektant może nie zdawać sobie sprawy z takich ograniczeń. Mnóstwo animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może wywoływać u Twoich odbiorców odczucie dyskomfortu i chęć jak najszybszego opuszczenia strony www.

Portfolio

Projekt: Futra Marczykiewicz

Futra Marczykiewicz

Projekt: Forest Klimatyzacje

Forest Klimatyzacje

Projekt: Nestor

Nestor

Projekt: Masteel

Masteel

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje.