Przejdź do treści (wciśnij Enter)

Strony internetowe Częstochowa

Tworzenie stron internetowych Częstochowa

Chcesz nowoczesną, funkcjonalną i efektywną stronę www dla swej firmy z Częstochowy? Strona www „na miarę” od 1199 zł netto.

Zadzwoń lub napisz po szczegóły:

info@artscape.pl    501-160-343

Oferta tworzenia stron www w Częstochowie

Cennik projektowania serwisów internetowych

Cena wykonania strony www dla częstochowskich firm rozpoczyna się od 1199 zł netto. Nie ma stałych „planów cenowych”. Ostateczny koszt uzależniony jest od nakładu pracy na stworzenie serwisu www. Strona www dla każdego zleceniodawcy jest odmienna, dlatego także wycena musi być indywidualna. Opłata za przygotowanie serwisu www jest jednorazowa. Stałe koszta utrzymania strony to wyłącznie należności za serwer (hosting) i abonament za domenę.

Projektowanie stron www „na miarę”

Do przygotowania strony www nie będzie zastosowany żaden gotowy szablon (płatny czy darmowy). Każdy serwis www musi wypełniać określone kryteria grupy docelowej dla jakiej jest przeznaczony, dlatego nie można podchodzić do niego w sposób szablonowy. Naturalnie, nie znaczy to że opracowana strona będzie się istotnie odróżniała od wszystkich innych. Są pewne wzorce projektowe, które muszą być brane pod uwagę by strona była łatwa w obsłudze oraz praktyczna.

Jak długo trwa budowa strony www?

Nie można odpowiedzieć na takie pytanie wprost. Zazwyczaj od paru tygodni do kilku miesięcy (na dniach robi się wyłącznie strony na gotowym szablonie). Czas zależy od mnóstwa czynników. Jednakowo ważne jest zaangażowanie klienta w kwestii dostarczania materiałów. Idealne jest by treści na stronę www były dostarczone przed podjęciem wszelkich pozostałych prac.

Domena oraz serwer by serwis mógł działać

Każda strona www potrzebuje do działania domeny oraz serwera (hosting). Domena to inaczej adres, pod którym można znaleźć stronę internetową w Sieci. Hosting niezbędny jest żeby strona internetowa na stałe była dostępna w Internecie. Artscape nie prowadzi działalności w aspekcie rejestracji domen i hostingu, lecz klienci mogą liczyć na pomoc w wyborze dostawców oraz konfiguracji usługi.

Co należy przygotować nim rozpoczną się prace?

Najistotniejsze to treści do umieszczenia na stronie www – teksty oraz fotografie. Powinny zostać przygotowane jeszcze zanim zacznie się etap projektowania. Klient może liczyć na pomoc w zredagowaniu tekstów.

Następna istotna sprawa to poznanie specyfiki działalności firmy zleceniodawcy. Każda branża jest odmienna, a bez informacji odnośnie tego czym zajmuje się firma nie da się zaproponować dopasowanych rozwiązań. Analogicznie jak księgowy nie może rozliczyć klienta bez wglądu w jego księgi rachunkowe.

Technika wykonania serwisu internetowego

Przede wszystkim każdy serwis www stworzony przez Artscape będzie funkcjonować na dowolnych urządzeniach, od smartfona po telewizor. Dopasuje się do rozmiaru ekranu, czyli będzie to tzw. strona responsywna.

Możliwe jest stworzenie strony na bazie systemu zarządzania treścią (tzw. CMS) Grav. Drugą opcją jest statyczna strona www stworzona z pomocą generatora stron statycznych. Więcej informacji poniżej.

Aktualizacja serwisu www

W razie wyboru systemu zarządzania treścią klient ma sposobność samodzielnej edycji treści strony, a zatem tekstów i zdjęć. Przy stronie statycznej klient przekazuje materiały do umieszczenia na stronie i nie kłopocze się o nic innego. Aktualizacja strony klienta przez Artscape jest płatna, bez względu od tego czy jest to strona statyczna bądź z systemem zarządzania treścią. Koszt modyfikacji wynosi 35 zł netto za każde zaczete pół godziny.

Promocja serwisów www

Po utworzeniu serwisu www dobrze zatroszczyć się również o jego promocję. Jest nieznaczna szansa na to, że serwis www wypromuje się sam. Do najbardziej popularnych sposobów na wypromowanie strony internetowej w wyszukiwarkach uważa się pozycjonowanie. Są to metody mające na celu polepszenie widoczności serwisu www w wyszukiwarkach (czyli mówiąc wprost – w Google). Algorytmy wyszukiwarek doskonalą się bez przerwy, jest to pewnego rodzaju gra w „kotka i myszkę” z Google, więc nie jest to operacja którą można wykonać jednorazowo. Artscape może podjąć się pozycjonowania stworzonego serwisu www. Podstawowa optymalizacja serwisu pod kątem pozycjonowania jest w cenie, ale nie jest to analogiczne z usługą pozycjonowania.

Czego nie zamówisz w Artscape?

Występuje kilka rodzajów zleceń, których nie możesz zlecić w Artscape. Są to m.in.:

  • budowa sklepów internetowych
  • tworzenie aplikacji webowych i na smartfony
  • budowa dedykowanych systemów zarządzania treścią
  • modyfikacje i przebudowy stron wykonanych przez inne firmy

Artscape może jednak polecić firmy zajmujące się takimi przypadkami.

Dodatkowe informacje

Zdalna realizacja

Artscape ma swoją siedzibę w województwie śląskim. Nie jest to jednakże trudnością w realizacji zamówień z dowolnego miejsca w Polsce (np. z Częstochowy) lub z zagranicy. Taka specyfika Internetu, cokolwiek można stworzyć na odległość. Zdalna realizacja projektu jest jedyną opcją współpracy, bez względu na to czy mieszkasz parę kilometrów od nas czy na przeciwległym krańcu Polski. Tak jest szybciej, wygodniej oraz bardziej ekologicznie.

Serwis www „na miarę”

Zaprojektowanie strony www z unikalną oprawą graficzną zazwyczaj kojarzy się z dużą ceną oraz wyrafinowaną grafiką. W praktyce wcale nie musi tak być.

Obecnie przeważająca część firm z Częstochowy, które robią serwisy internetowe, funkcjonuje na gotowych szablonach jakie da się kupić za kilkadziesiąt dolarów. Starczy podmienić fotografie, teksty oraz kolory i w teorii mamy gotową stronę. Nieraz tak zmieniony szablon jest traktowany jak oryginalny projekt.

Wykorzystywanie szablonów tłumaczą, że tak jest prędzej, taniej i klientom się to podoba. Nie wspominają ani słowem o wadach tego rodzaju podejścia. Serwisy na szablonach wolniej się ładują i wszystkie wyglądają niemal tak samo. By wyglądały dobrze potrzebne jest dostosowanie zawartości strony do szablonu oraz wykupienie szybszego serwera żeby nie ładowały się zbyt długo.

Jak Artscape rozumie stronę „na miarę”? To serwis zrobiony na bazie analizy potrzeb klienta, tak by optymalnie zaspokajał potrzeby jego konsumentów. Sławny projektant Lucius Burckhardt powiedział kiedyś, że dobry design jest niewidzialny dla odbiorcy, istotne jest tylko żeby mógł on prędko oraz efektywnie odnaleźć informacje których potrzebuje.

Serwis statyczny lub z CMS – jak wolisz

Artscape może zbudować dla Twej firmy serwis www w oparciu o system zarządzania treścią bądź statyczny. W zależności od tego co lepiej sprawdzi się w przypadku konkretnej strony www. Za każdym razem będzie to jednakże serwis responsywny, czyli działający na urządzeniach mobilnych.

System zarządzania treścią (CMS) daje możliwość zamodzielnej administracji zawartością strony – zmianę tekstów, dokładanie nowych podstron, fotografii oraz kompletnych galerii. Pod takim względem funkcjonuje podobnie jak edytor tekstów. Wymaga tymczasem szybszego (droższego) serwera, aktualizacji (bezpieczeństwo), a w szczególności zapoznania się z jego obsługą. Szczerze, nie każdy klient tego potrzebuje.

Strona statyczna działa podobnie jak działały strony www od początków funkcjonowania sieci, czyli w oparciu o pliki wgrane na serwer. Z tą różnicą, że do budowy podobnych serwisów Artscape wykorzystuje generatory stron statycznych, które wcale nie są znacznie mniej zaawansowane od CMS’a. Rozstrzygnięcie proste, szybkie, nie nastręczające drogiego serwera i bezpieczne. Takie podejście jest niesłychanie popularne wśród zagranicznych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.

Względnie prosta strona z systemem zarządzania treścią może kosztować tyle samo co bardziej rozbudowana strona statyczna, w zależności od nakładu prac. Tym, za co tak rzeczywiście płacisz jest czas przeznaczony na wykonanie zamówienia i doświadczenie.

Bez zbędnych „bajerów”

Jeżeli uważasz, że nowoczesna strona cechuje się dużą liczbą bajerów i animacji, to Artscape jako wykonawca serwisu internetowego nie spełni Twoich oczekiwań. Jeżeli natomiast twierdzisz, że najważniejsza w serwisie www jest czytelność, funkcjonalność i komfort obsługi – to możemy zbudować coś wspólnie.

Współcześnie niemalże 80% Polaków korzysta z Internetu. Są wśród nich ludzie w różnym wieku, lecz generalnie społeczeństwo Polski starzeje się. O ile przygniatająca grupa klientów Twego przedsiębiorstwa to ludzie po 40-ce, to potrzebujesz serwisu www przystosowanego do ich oczekiwań.

Problemy ze wzrokiem oraz koncentracją, wydłużony czas reakcji, to tylko wybrane z przypadłości jakie zaczynają się pokazywać w tym wieku. Młodzi projektanci mogą nie zdawać sobie sprawy z tych ograniczeń. Mnóstwo animacji, wyskakujące okna, nieczytelny tekst – to wszystko może powodować u Twoich odbiorców odczucie dyskomfortu i ochotę jak najszybszego opuszczenia strony www.

Portfolio

Projekt: Black Kajman Design

Black Kajman Design

Projekt: Przystań Bobrowa

Przystań Bobrowa

Projekt: Iglobox

Iglobox

Projekt: Adwokat Dagmara Ferdus

Adwokat Dagmara Ferdus

Zróbmy coś wspólnie!

Już tylko krok dzieli Cię od nowej strony internetowej dla Twojego przedsiębiorstwa. Napisz do Artscape. Opowiedz w kilku zdaniach jakie są Twoje oczekiwania i preferencje i zleć nam zaprojektowanie swojej nowej strony internetowej.